Nastavení cookies

Na našem webu používáme cookies.

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.

  • OZNÁMENÍ
  • Vážení zákazníci, 21. 5. 2024 skončila dosavadní streamovací aplikace HBO Max, kterou nahradila nová aplikace se zkráceným názvem Max obohacena o nové funkce. Více informací naleznete zde D... Více informací zde

Městská zeleň

Zajišťujeme péči o městskou zeleň. Staráme se, aby zhruba 10 000 stromů a 2 000 keřů bylo zdravých a pěkných na pohled. Odstraňujeme staré a nemocné a vysazujeme nové.

Sečení trávy

Sečeme městské trávníky i květnaté louky, vlastními silami nebo za pomoci subdodavatele. Každá travnatá plocha ve městě má individuálně nastavenou péči podle svého účelu a potřeb, někde je nejdůležitější nekosit.

Péče o stromy a keře, výsadba nové zeleně

Řezy, údržba, hnojení, mulčování a pokud je to třeba kvůli zdravotnímu stavu dřevin, tak i kácení a odstraňování stromů a keřů.

Sázíme malé i velké dřeviny, sejeme nové trávníky i květnaté louky. To vše proto, aby se nám v našem městě líbilo a hezky žilo.

Obnova vetelské cesty

Místní komunikace

Pečujeme o místní komunikace  - silnice a chodníky udržujeme v zimě i v létě. Naší starostí je bezmála 80 kilometrů místních silnic a komunikací i víc než 90 kilometrů chodníků, ale také 10 mostů a 11 lávek. K tomu přes 2000 dešťových vpustí a máme to komplet.

Letní údržba

Odstraňujeme přebujelý plevel z okrajů vozovek a chodníků, zametáme a čistíme povrchy kartáčovacím strojem a udržujeme dešťové vpustě čisté. Organizujeme každoroční blokové čištění města.

Zimní údržba

Bojujeme se závějemi i ledovkou, staráme se o to, aby byly silnice a chodníky průchozí. Udržujeme schůdné lávky, schodiště, přechody pro chodce i zastávky MHD. Doplňujeme posypový materiál.

Správa pohřebišť

V rámci správy pohřebiště zajišťujeme základní údržbu veřejných ploch pohřebišť, včetně komunikací, hřbitovního zařízení, okrasné zeleně, dále zajišťování smluv na nájem hrobových míst včetně sledování úhrad, vedení předepsané evidence.

Základní informace

Smuteční síň pod Zelenou horou
Sychrova 491/18
59102 Žďár nad Sázavou 2

Otevírací doba
Pracovní dny 8:00-11:45 – 12:45-16:00

Mimo úřední hodiny pouze po emailové nebo telefonické domluvě.

Naše služby

Zajišťujeme služby správy pohřebišť v rámci Žďáru nad Sázavou.

Novinky

Začátkem dubna 2023 bude ve Žďáře nad Sázavou probíhat blokové čištění ulic. Žádáme občany, aby v uvedených termínech v daných lokalitách neparkovali svá vozidla. V případě nepříznivých klimatických...

Přečíst celé

Od 2. 5. - 29. 5. 2022 dojde v souvislosti s rekonstrukcí silnice I/37 k dopravnímu omezení v MHD a linkové dopravě. Veškerá opatření najdete zde.

Přečíst celé

Kontakty

Ing. Jan Liška

Ředitel Technických služeb

Technické služby

Pokud máte náměty nebo nějaké připomínky, budeme rádi, když se nám ozvete!

Dispečink zimní údržby

Dostupné říjen až březen

+420 773 776 915 (pouze sms)

SATT

Potřebujete poradit?

Jsme tu pro vás, pokud si nevíte rady s výběrem nebo kombinací našich služeb.